LVT Zemin Kaplama

Hemen Arayın

ÜRÜN GRUPLARI

Tarkett LVT Zemin

Gerflor LVT Zemin

Creation 55
Creation 70

Forbo LVT Zemin

Aşınmaya karşı dirençli,
Üst yüzey PUR kaplama,
Yüksek kaliteye sahiptir.

Alev almaz,
Alev sürdürmeme özelliklerde,
Tutuşmama özelliklerdedir.

Bakteri oluşumunu engeller,
Mikroplardan arındırır,
Kolay temizlenebilir özelliktedir.

Deterjan ile temizlenebilir,
Nemli bez ile temizlenebilir,
Kir tutmaz özelliktedir.

Ortamdaki fazla yükü topraklama ile dışarı aktarır,
İnsan sağlığına etkide bulunmaz.

Eğimli ve ıslak zeminlerde performans gösterir,
Kaymaz zemin olarak bilinir.

İnsan sağlığını etkileyen madde içermez.
Doğal ürünler ile çevre dostudur.

Ses çıkarma ve yayma öz
Doğal ürünler ile çevre dostudur.

Vinil zemin kaplamanın kısaltılmış adı olan lvt, istenilen mekanlara doğal ahşap, taş veya mermer gibi bir görünüm vermek için kullanılır. Doğal ahşap, mermer veya taş gibi malzemelere görünüm olarak oldukça benzerlik gösterir. Bu sayede uzun ömürlü, sağlam ve ekonomik olarak zemine doğal malzeme görüntüsü verilmiş olur. Yapı olarak çok katmanlı heterojen bir pvc zemin kaplamasıdır. Aşınma dayanımı yüksek, su ve yağ emme oranı düşük, kolay ve hızlı temizlenen, elektriği iletmeyen, kir tutmayan bir malzemedir.

Birçok farklı Lüks Vinil Karo (LVT) döşeme türü vardır ve sonuç olarak üretildikleri malzemeler değişebilir, ancak genellikle tüm LVT tipik olarak bir aşınma tabakası, bir görüntü tabakası, bir çekirdek tabakası ve destek katmanı. Aşınma tabakası tipik olarak çizilmeye ve UV ışınlarına dayanıklı yüzey oluşturan poliüretanla işlenmiş plastik veya alüminyum oksitten yapılmıştır. Aşınma tabakasının altında, zeminin istenen görünümünün, taklit ettiği ürün gibi görünmesini ve hissetmesini sağlamak için tasarlanmış dokulu bir yüzeye (örn. Ahşap, taş) basıldığı görüntü ve doku tabakası bulunur. Görüntü katmanının altında, genellikle LVT ürününün sınıflandırılmasını belirleyecek olan çekirdek katman bulunur. Sert çekirdek ve Taş-poli kompozit (SPC) vinil ürünlerin sert, büyük dayanıklılığa sahip ancak ayak altında daha sert olabilen ve ayak altında daha yüksek ses çıkaran yoğun çekirdek. Ahşap poli kompozit (WPC) vinil zeminler ve esnek çekirdekli vinil zeminler, ayak altında daha rahat hissettiren ancak daha sert çekirdekli vinil zeminlerle aynı dayanıklılığa sahip olmayan daha yumuşak, daha yastıklı çekirdeklere sahiptir. Taşıyıcı tabaka, uygulamaya ve üzerine monte edildiği alt zemine bağlı olarak genellikle mantar, cam elyafı veya köpükten yapılacaktır.

 • Esnektir kolaydır.
 • Uygulaması kolay ve hızlıdır.
 • Temizlik ve bakımı kolaydır.
 • Gürültüyü absorbe eder.
 • Antibakteriyel ve Hijyendir.
 • Su geçirmez ve uzun ömürlüdür.
 • Koku yapmaz.
 • Yangına dayanıklıdır.
 • Sağlık Kuruluşları (Hastane, Klinik, Veteriner, Diş vs.)
 • Eğitim Kurumları (Okul, Kreş, Anaokulu vs.)
 • Ofis Alanları
 • Sanayi Sektörü
 • Antistatik Alanlar
 • Spor Salonları
 • Fitness Alanları

 Kolay kurulum LVT, yapıştırıcı veya gevşek zemin ile iki şekilde kolayca monte edilebilir. Daha yeni gevşek döşeme sistemlerinin kullanılması, LVT’nin minimum yüzey hazırlığıyla kullanılmasını sağlar. Bu çözümle, döşeme montaj maliyetleri ve montaj süreleri azaltılabilir. Konfor Lüks vinil karo, ahşap ya da taş gibi diğer döşeme malzemelerine göre daha yumuşak bir yüzeye sahiptir, bu da daha rahat ayak sesleri ve ses azaltma özelliği olup, çoğu tesis için çok önemli bir özelliktir.

Zeminin kalıcı güzelliği veya dayanıklılığı, birçok ev sahibi için en önemli önceliktir. Dayanıklılık sadece paranız için en iyi değeri almanızı sağlamakla kalmaz; aynı zamanda zeminlerinizin yıllar boyunca harika görüneceği anlamına gelir. Luxury Vinyl, üstün aşınma tabakası sayesinde yüksek dayanıklılığı ile bilinir. Aşınma tabakası zeminin orijinal görünümünü korur ve kolay bakım sağlar. Döşemeyi uygun aşınma katmanı ile seçmenin önemi evinizin ihtiyaçlarına bağlıdır – evcil hayvanlarınız var mı? Çocuklar? yoğun yaya trafiği?

 • BETON GÖRÜNÜMLÜ LVT KAPLAMA 2,5mm
 • Onaylanmış detay projesine uygun düzgün yüzeyin, yapışmayı engelleyici kir, toz, çapak ve benzeri kalıntılardan arındırılması ve nemlendirilmesi, yüzey üzerine çimento esaslı, yüksek performanslı, kayma özelliği azaltılmış, açık bekletme süresi uzatılmış karo yapıştırıcının sürülmesi ve özel tarak ile yivlendirilmesi, 60 x 60 cm anma ebatlarında, rektifiyeli, her türlü renk, desen ve yüzey özelliğine sahip, I.kalite, parlak, sırsız porselen karonun, mastar ve tesviyesine uygun olarak, 3 mm derz aralıkları bırakılarak döşenmesi, derzlerin istenilen renkte çimento esaslı, yüksek performanslı, yüksek aşınma dayanımlı, su emilimi azaltılmış derz dolgu malzemesi ile doldurulması, kaplama yapılan yüzeyin temizlenmesi, her türlü malzeme ve zaiyatı, işçilik araç ve gereç giderleri, iş yerinde yükleme, yatay ve düşey taşıma, boşaltma, müteahhit genel giderleri ve karı dahil 1 m² fiyatı: Ölçü:Kaplama yapılan yüzey ve varsa süpürgelik projesi üzerindeki ölçülere göre hesaplanır.